English version Utskriftsvennlig  
   
 
Minimalen 2021
 
Hjem

» Priser 2020
Visningsskjema
» Katalog 2020 (pdf)

 
Konkurranser & juryer
• INT: Internasjonal konkurranse
• NOR: Nordisk konkurranse
• Multiplié Dansefilm
•Nordenfjeldsk studentkonkurranse
• Ettminuttsfilm
 
Spesialprogram
• Johannes Nyholm
• Electric Swan + Third Kind
• Disneys Silly Symphonies
• Ramaskrik presenterer
• Østerriksk avantgarde
• Norsk Filmkunst: Inger Lise Hansen
• Europeiske prisvinnere
• Åpningsforestilling
 
 
Kunnskap & bransje
• Short Film Studies Symposium
• Kortdok.: Filmvisning
• Kortdok.: Panelsamtale
• Nordic Shorts Expo
• Kortfilmkonventet
 
Barn og unge
• Barnimalen
• Ung
• Ettminuttsfilm Ung
 
Tilstelninger
• Møt filmskaperne
• Festivalklubb og andre festligheter
• Prisutdeling og visning
 
 

» Filmpåmelding Minimalen 2021

Billetter

Kart

Aktuelt

Om Minimalen

Neste filmpåmelding

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic & Baltic SFF Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2019
  2016 - 2017 - 2018
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 
   
 

Ettminuttsfilm Ettminuttsfilm UNG

Fredag 12:00 [Nova 1] - Billett kr 25 (gratis for filmenes regissører)

ETTMINUTTSFILM

To konkurranse-kategorier for norske filmer med spilletid under ett minutt, som avvikles fortløpende i kinosalen.

Alle med regi på en av filmene har gratis adgang, men hent billett i festivalskranken i god tid.

 

1. ETTMINUTTSFILM (ÅPEN KLASSE)

Åpen konkurranse for norske filmer med spilletid under ett minutt.

Publikumspris: Kåres ved avstemning blant publikum, og vinneren tildeles troféet Den Gyldne Saks 2.0.

Filmene i visningsrekkefølge:

# Tittel | Title Regi | Dir.
01 Øyenvitne Johanna Carin Nyström
02 Øvelse gjør mester Olai Staven
03 The Coffeecup Linn-Therese Rosland Olderkjær
04 Skogtur Odin Norum Kvistad
05 Say Freeze Arild Bødalen, Sayel Hasan
06 Naturlig helse Michelle Fløysvik
07 Imagine Lorand Imre
08 Eg og flua Erlend Bjelland
09 Dugnadsånd Jonatan Aune Bendixen
10 Disappointed Hallvard Høynes

 


Den Gyldne Saks / The Golden Scissors

2. EMU: ETTMINUTTSFILM UNG

Aldersbestemt konkurranse (14 - 19 år, født 2000-2005) for norske kortfilmer under ett minutt.

Spesialtilbud: Vi anbefaler å kombinere med programmet UNG 2 som går kl 10:00 i Nova 1. Kombinasjonen koster kr 50, eller kr 25 for de elevene som har med film i Ettminuttsfilm Ung (dvs. filmenes regissører). Påmelding: Send en epost til eli@minimalen.com.

Publikumspris: Kåres ved avstemning blant publikum. Regissøren av vinnerfilmen tildeles Sølvsaks-diplomet og kroner 3.000 gitt av Midtnorsk Filmsenter.

Filmene i visningsrekkefølge:

# Tittel | Title Regi | Dir.
11 Årstider Aurora Kuldvere
12 Your Best Aurora Meistad
13 Wanted Sigrid Øyan, Evy Indrøy, Emma Saasen
14 Vann Eskil Fossen, Jone Berre, Nickolas Amundsen-Rosenvinge, Christian Hillestad
15 Trappen Julie Randall Rinnan, Catia Miraldi, Ayla Halle, Birktawit Mehari-Hdray
16 Tindermøtet Julie Veisetaune, Annette Stenhaug, Kine Kallevik
17 Taekwondo Markus Olafsen Isdahl
18 Søndag kl 05.57 Maiken Brustad, Ingrid Sæther, Lars Gustav Fossen, Emma Forbordsaune
19 Sporløst forsvunnet Benjamin Sørslett, Robin Storø, Michael Unal, Rikke Sæther
20 Sjarmtroll Brage Bråten, Natalie Iversen, Georg Willhelm, Emma Wandsvik
21 Selvmord Aleksander Nessan
22 Schlong XXL Hans Henrik Larsen-Bergström
23 Pizzaen Johannes Kjerkol Øyan, Danzao Charles Clement, Adrian Grendal, Emil Lorenzen
24 Parkeringsbota Petter Schjetne Bakken, Malin Stoum Aavik, Ella Klevan Engen, Siri Kjørsvik
25 Open Door Åsgeir A. Rise, Alessandro Rognrust, Tae Saranphat Myhre, Davide Mispel
26 Nixies Marius Smistad Olsen, Tora Morken Steffensen, Irene Mugoli, Ali Al-Makhrami
27 My Voice is So Awful Nikolai Renolen
28 minimal_Marenh Maren Hokseggen, Karianne Hukkelås
29 Minimal Martin Tøndel 2019 Martin Tøndel
30 Maset Edvard Hognes, Niklas Undhjem
31 Mars Lonsen Magnus Aas
32 Lyspæra Markus Johansen
33 Kyllingnudler Tonje Fjellseth Sandnesmo, Joakim Leander Stjernen Eriksen,
Gerda Smilingyte, Luwam Teame
34 Klokka 12 Theodor Haugen, Mads Weiseth, Martin Berg, Ludvik Oliver Dybwad
35 Kjelleren Anastacia Sørum Ortega, Tuva Kjeldsand, Joakim Braaten, Elias Opsahl
36 Kakefredag Randi Marie Glomsrud, Monja Kjøsnes
37 Kake Simon Andreas Hindenes
38 Ivan Minimal Ivan Bjørkebakke
39 Isak-Taekwondo Isak Skåre Sivertsen, Alva Hegdal, Malin Rognes, Gabriel Matos
40 Hvordan bli kvitt Jehovas vitner Børge Tiller Jensen
41 Hvilken sminke liker du? Sunniva Amalie Strand
42 Hjemme alene Ida Mjøsund, Emilie Storler, Vilde Nordseth, Karoline Tronsaune
43 Hesten & Lea Aurora Asbøll, Maja Strøm-Johansen, Oline Johansen-Hammer,
Alexander Fesshaye Mahari
44 Heisen Anna Wie Moen, Hedda Fjerdingøy, Julie Dybwad, Siri Hammer Gjevik
45 Forfulgt Elias Kolvik
46 Firbent hverdag Iver Pettersen Strøm, Mia Eliassen, Mia Opphaug, John Filip Hassel
47 Ensomhet Maren Emilie Samdal
48 En jernvaremann Gea Kjøl Eggen, Iris Olsen, Teodora Burgic, Leen BouYahya
49 En dårlig dag Sunniva Nordvik
50 Døden i kjelleren Kristoffer Gangstad Rygg, Ingunn Beitland, Elida Sofie Bæverfjord, Julie Baar
51 Dikt Thomas Maxim Haagensli
52 Det som rører hjertet Hedda Lind, Mostafa Sharifi, David Gaden, Emilie Høydal
53 Dansen Sander Bollandsås
54 Dancehall - En livsstil fra Jamaica Elise Marie Hals, Regine Gangstad Riksheim, Sandrine Røros Kirkvoll
55 Bassenget Julie I. Ustad, Elise A. Mikkelborg
56 Nature's Call Scott Johnny Helgemo Aune

 

 

 

Premiesponsor
Award sponsor

 


Til topps

  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as