English version Utskriftsvennlig  
   
 
Minimalen 2019
 
Hjem

» Visningsskjema 2019
» Les i katalog 2019
» Last ned katalog 2019 (pdf)
 
Konkurranser & juryer
• INT: Internasjonal konkurranse
• NOR: Nordisk konkurranse
• Multiplié Dansefilm
• Trøndersk studentkonkurranse
• Ettminuttsfilm
 
Spesialprogram
• Europeiske prisvinnere
• Hellas og det poetiske drama
• Thailand Now: Ytringsfrihet
• This Magnificent Cake!
• Norsk filmkunst: Marte Aas
• Kunsthall Trondheim: Marte Aas
• Åpningsforestilling
• Korte godbiter
 
Kunnskap & bransje
• Short Film Studies Symposium
• Kortdok.: Filmvisning
• Kortdok.: Masterclass Eloise King
• Nordic Shorts Expo
• Kortfilmkonventet
 
Barn og unge
• Barnimalen
• Ung
• Premiere: Rektor Svint
• Ettminuttsfilm Ung
 
Tilstelninger
• Møt filmskaperne
• Festivalklubb og andre festligheter
• Prisutdeling og visning

Billetter

Kart

Aktuelt

Om Minimalen

Neste filmpåmelding

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic SFF Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2016 - 2017 - 2018
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 
   
 

Ettminuttsfilm Ettminuttsfilm UNG

Fredag 12:00 [Nova 1] - Billett kr 25 (gratis for filmenes regissører)

ETTMINUTTSFILM

To konkurranse-kategorier for norske filmer med spilletid under ett minutt, som avvikles fortløpende i kinosalen.

Alle med regi på en av filmene har gratis adgang, men hent billett i festivalskranken i god tid.

 

1. ETTMINUTTSFILM (ÅPEN KLASSE)

Åpen konkurranse for norske filmer med spilletid under ett minutt.

Publikumspris: Kåres ved avstemning blant publikum, og vinneren tildeles troféet Den Gyldne Saks 2.0.

Filmene i visningsrekkefølge:

# Tittel | Title Regi | Dir.
1 Coins Ahmed Abuowda, Mohammed Abuowda
2 Say Freeze Arild Bødalen, Sayel Hasan
3 Svigerblod Christer Steffensen
4 Variation of Suspension. Drop. David Alræk, Katrine Patry, Lisa Colette Bysheim
5 Lonely Christmas Gabrielly Oliveira
6 Lojalitet, for faen Kim Borgen
7 Angst Maria Fjellstad
8 Ta tegnet! Mathias Hansen
9 Ex plastelina Matias Seip, Balder Blinkenberg, Rasmus Aarskog Sætersdal
10 Love Story Pengkai Li
11 Ny Sivert Harang
12 Colors Of Existence Eirikur Bjornsson
13 Maya Stig Arne Alfredsen, Astrid N. Alfredsen

 


Den Gyldne Saks / The Golden Scissors

2. EMU: ETTMINUTTSFILM UNG

Aldersbestemt konkurranse (14 - 19 år, født 1999-2004) for norske kortfilmer under ett minutt.

Spesialtilbud: Vi anbefaler å kombinere med programmet UNG 2 som går kl 10:00 i Nova 1. Kombinasjonen koster kr 50, eller kr 25 for de elevene som har med film i Ettminuttsfilm Ung (dvs. filmenes regissører). Påmelding: Send en epost til eli@minimalen.com.

Publikumspris: Kåres ved avstemning blant publikum. Regissøren av vinnerfilmen tildeles Sølvsaks-diplomet og kroner 3.000 gitt av Midtnorsk Filmsenter.

Filmene i visningsrekkefølge:

# Tittel | Title Regi | Dir.
14 Snowfall Håkon Løfald
15 1000 Meteren Håvard Justin Johansen
16 Et simpelt spørsmål vs 18 personer Aimah Zaman, Maria Molvig
17 Boas Alexander Balhald
18 Svømmeturen Anna Skorstad, Sondre Fiskum
19 Håndballspilleren som ble fotballproff Aurora Øyaas
20 En dag på repeat Christine Flesvig
21 Godteri Ellen K. E. Vold
22 Kompasset Ellen Sofie Myrmo Silset, Kieran Haddow Utne, Vanessa Larsen
23 Unnskyld Gerda Smilingyte,Tonje Fjellseth Sandnesmo,Julie Randall Rinnsn, Birktawit Mehari Hdrai, Luwam Teame Mebrahtom
24 Expectation vs Reality Hedda Unalan
25 Skrivesperre Haavard Saanum
26 Pressure Ida Koppernes Boerseth
27 Papirblomstene Ida Marie Drøivoldsmo, Sunna Björk Roberg, Viola Margit Maria Erlingsson
28 Du er ikke alene Idun Warin, Victoria Saines, Aurora Jocumsen, Anine Lund
29 Happiness Ingrid Aunøien Rognstad
30 Verdensmester Johannes Utigard, Nuradin Ahmed, Markus Steffensen, Theodor Aune
31 R John-André Sæle, Espen Brenne, Anna Wie Moen, Dorthe Raaen
32 The Stalker Jostein Gaustad, Kristian Bratsbergsengen, Georg Tvete
33 Aske Julie Veisetaune, Annette Stenhaug
34 Vælkommen te Bynæse Kim Forsmark
35 Gutten som ikke vissste hva han skulle filme Kine Nordgård Dahl
36 Eplet Marcus Pedersen, Edvin Fjørtoft Pettersen
37 Full bil Maria Karlsen, Vegard Wik, June Kristiansen, Julie Anda
38 Bry deg Maria Olaisen Hertzberg
39 Orkdal i bilder Marie Almås Kvernrød
40 Hvordan lukke dører Markus Gustafson
41 Datakjeltringen Markus Johansen
42 Hva er jeg? Matheus Akuffo Mensah Saeknan, Eline Solberg, Maiken Reinsbakk
43 Stranger Danger Mathias Gamlem, Kristine Sten, Gabriella De Angeles-Berge, Salam Zabijev
44 Smaken av kjærligheten Matias Walberg, Hans Henrik Larsen-Bergström, Vegard Sand, Ron Mikaél Brandås
45 Stalker Noah Frengstad, Jesper Troan, Jonas Olden
46 Gatedanseren Petter Schjetne Bakken
47 The Room Sander Høve, Julian Rausand, Hedda Holmen, Benjamin Selvåg
48 80's News intro Simen Knudsen
49 The Lucky One Sol Valdes Nielsen, Ariel Jemina Røsdal, Nathalie Bjørling Lund
50 Warm Purple Half Cut Crease Solrun Meland Austreng, Marie Almås Kvernrød
51 Vaktmesteren Sunniva Amalie Strand
52 Tinderdaten Synne Rolseth Skolmli, Hedda Fjerdingøy, Siri Hammer Gjevik, Julie Dybwad
53 Litterbug Theodor Haugen, Mads Weiseth, Ludvik Oliver Dybwad, Martin Berg
54 Trang til tvang Tiril Tørseth
55 Aftermath Tobias Jektvik, Sunniva Berger, Aleksandra Rutkowska, Noah Skogly
56 27. november Victoria Innerdal, Elise Lund og Hedda Hoaas Eriksen
57 En Rolig Morgen Vilde Olsen, Mathilde Kjærvik, Sander Næss
 

Premiesponsor
Award sponsor

 


Til topps

  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as