English version Utskriftsvennlig  
   
 
Minimalen 2022
 
Hjem

Visningsskjema
» Katalog 2022 (pdf)
Prisvinnere
 
Konkurranser & juryer
• INT: Internasjonal konkurranse
• NOR: Nordisk konkurranse
• Multiplié Dansefilm
• Nordenfjeldsk student-konk.

• Ettminuttsfilm

Spesialprogram
• Lynne Ramsay
• Skeivt kulturår
• Ramaskrik presenterer
• Europeiske prisvinnere
• Åpningsforestilling
 
Kunnskap & bransje
• Short Film Studies Symposium
• Nordic Shorts Expo
• Kortfilmkonventet
• Mid Nordic Female Film Network
Barn og unge
• Barnimalen
• Ung
• Ettminuttsfilm Ung
Tilstelninger
• Festivalklubb
• Prisutdeling og visning

 

Billetter

Kart

Aktuelt

Om Minimalen

Neste filmpåmelding

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic-Baltic Shorts Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Instagram Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2019 - 2020 - 2021
  2016 - 2017 - 2018
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 
   
 

Ettminuttsfilm Ettminuttsfilm UNG

ONLINE: FREDAG 14. JANUAR

ETTMINUTTSFILM

To konkurranse-kategorier for norske filmer med spilletid under ett minutt.

Avviklet på internett fredag 14. januar, med nettbasert avstemning.

 

1. ETTMINUTTSFILM (ÅPEN KLASSE)

Åpen konkurranse for norske filmer med spilletid under ett minutt.

Publikumspris: Kåres ved avstemning blant publikum, og vinneren tildeles troféet Den Gyldne Saks 2.0.

Filmene i visningsrekkefølge:

# Tittel | Title Regi | Dir.
01 Alle gode ting er tre Arjun Acharya
02 Allergi Julian Selnes Thanem
03 Amissa anima Kristina Haanes
04 Angstanfall Madelen Schurmeyer, Jon Helge Oleivsgard Stenslund
05 Bitter wie Schnee Selina Høyland
06 Captcha Jakob Skrede Langedal
07 Den som har fått nr. 97 Tordis Irene Fosse
08 Heilt Føkka Mathilde Austegard Ypsøy
09 How to Make Friends in 1 Minute Eva Frankel, Jesper Østerbø Thuland, Malin Nordvik Sjøvangen,
Alba Troyano Reed-Larsen
10 Kick off Maria Alvsaker Næss
11 Melken Jonas Einarsen, Birger Reistad, Markus Nilsen, Marius Mæhre
12 Memories of Tomorrow Tone Andersen, Seemab Gul
13 Naturens skrik Miriam Waage
14 Pappa Erlend Bjelland
15 Skyggelek Marius Ingebrethsen
16 Traume Amy Daae
17 Å herregud Thomas Meldgaard, Anna Fabricius

Den Gyldne Saks / The Golden Scissors

2. EMU: ETTMINUTTSFILM UNG

Aldersbestemt konkurranse (14 - 19 år, født 2002-2007) for norske kortfilmer under ett minutt.

Publikumspris: Kåres ved avstemning blant publikum. Regissøren av vinnerfilmen tildeles Sølvsaks-diplomet og kroner 3.000 gitt av Midtnorsk Filmsenter.

Filmene i visningsrekkefølge:

# Tittel | Title Regi | Dir.
01 A Snail's Hunt Sara Helin Schanche Önen, Sander Røstum
02 Addict Eli Kristine Strand Kårøy, Einar Mæland, Emre Sanden, Fredrik Sjoner
03 Assassin Tone, Malin, Martin, Wanja
04 Bagasje Erle Kåråsen Lunde, Tuva Bauer Malerstuen, Umair Ahmad
05 Behind the Scenes Elias Alfarrustad, Eirik Aaron Nordal
06 Car Go Vroom Vroom Niklas Rannem Grønnesby
07 Delusions Marita Sneve, Natalia Ryz
08 Den nye eieren Enya Skamsar, Benedicte Schiefloe
09 Det går bra Peter Matias Eiksund Øierås
10 Dry Martini Sofie Amalie Sørum, Viktoria Høe Skaftnes, Evin Rashid
11 En Blodig Overraskelse Jesper B- Jakobsen
12 En hjelpsom sønn Emma Christensen
13 Glede i bobler Sissel Sofie Skauby Grønning, Børge Bartvik Aarsand
14 Gledesspreder Oliver Sakarias Stigum, Mina Johanne Fladby
15 Helt bananas Kristoffer Gangstad Rygg, Lars Gustav Haugen Fossen
16 Home Alone Linn-Isabel Simarud Antonsen
17 Hotellgangen Emilinne Kote, Maria Leintrø Lian
18 Huset Nedas Vaiciulevicius, Elias Stavsøien Kristiansen, Sindre Knudsen Lund,
Bjørnar Garnvik Bøe
19 Hånden Sigurd Leirgulen, Laurits Rohde Aass, Jon Noe Høye, Henrik Ness
20 Ikke til å stole på Kristian Nordseth
21 Jakten Markus Sæle, Jørgen Ryan Ekren, Isak Amdal, Julian Hastad
22 Julesynder Andreas Finserås, Trym Undlien, August Storheil
23 Kofferten Ildri Skoglund, Katrine Grue
24 Lena Matteus Lyngstad Gilstad, Joakim Putz, Ingvild Eiken, Elise Bye Øien
25 Manndomsprøven Emilie Storler, Matias Mørland, Martha Køber
26 Masken Marius Amdam, Tobias Løhre
27 Oslo natt Tuva Marie Nordstad, Marie Borgen Paulsen
28 Pizzafever Oliver Furuli Eriksen
29 Planet Katta Sander Saltnes, Johan Kalseth Hernes, Teodor Søberg,
Nicolai Zimmerlund Tøgersen
30 Reality Vegard Evjen, Cedric Friis
31 Riktig mindset - Musikkvideo av Lil Stoney Stein Eric Sandmoe
32 Robin from the Hood Sebastian Heggelund, Leander Næss Sæter, Susanne Kolloen, Thea Oliva Bergo
33 Russland Torsten Almaas, Thomas Baadsvik, Jonas Wuttudal, Nikolai Olne
34 Skikkelsen Tora Vestlund, Madeleine Martinsen, Erika Andersen
35 Sorry Edith Lindtner
36 Spar vann! Kasper Thilo Maul, Mika Van Malsen
37 Sykkelheisen Torsten Almaas
38 T Nils Christian Monsø, Ruben Kleppe Wangberg, Ada Linnea Heimsnes Flatmo, Elise Kruke Bjugan
39 The File Aleksandra Przylucka, Tuva Vorpvik Skraastad, Henrik Riksfjord Holthe, Andreas Grøneng
40 Tomt for melk Kjetil Haugen Moen, Oskar Hoven, Emily Vinge Fleischer
41 Totally in Love Gunhild Kalata Sako, Paul Andreas Nordahl
42 Ved første blikk Ava Klevan
43 Win or Loss Ann Frida Gumdal Munkhaug, Angelica kringen, Noah Østby,
Madeleine Garberg
44 Æsj Sandra Veimo, Thea Holth, Andrea Husås, Frida Hilan
45 The Wanted Man Alexander M. Høy, Eno Stav

 

 

 

 

Premiesponsor
Award sponsor

 


Til topps

  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as