English version Utskriftsvennlig  
   
 
Minimalen 2022
 
Hjem
INT: Utvalgte filmer
NOR: Utvalgte filmer
Meld på film
 

 
Minimalen 2021
» Priser 2021
» Katalog 2021 (pdf)
 
Konkurranser & juryer
• INT: Internasjonal konkurranse
• NOR: Nordisk konkurranse
• Multiplié Dansefilm
• Nordenfjeldsk student-konkurranse
• Ettminuttsfilm
Spesialprogram
• Fokus: Barbosa Film
• Ramaskrik presenterer
• Europeiske prisvinnere
• Åpningsforestilling
• Spesialvisning: Popcorngutten
 
Kunnskap & bransje
• Kortdok: Filmvisning
• Kortdok: Seminar
• Kortfilmkonventet
Barn og unge
• Barnimalen
• Ung
• Ettminuttsfilm Ung
Tilstelninger
• Festivalklubb
• Prisutdeling og visning

 

Billetter

Kart

Aktuelt

Om Minimalen

Neste filmpåmelding

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic-Baltic Shorts Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Instagram Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2019 - 2020
  2016 - 2017 - 2018
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 
   
 

UTVALG NOR: NORDISK & NORSK KONKURRANSE

Her er de 40 utvalgte filmene som deltar i NOR, Nordisk konkurranse, under den 34. Minimalen. Filmene blir vist i seks bolker, NOR 1 - 6.

Forhåndsjuryen for norske filmer har valgt 17 filmer til å delta både i Nordisk og Norsk konkurranse. Forhåndsjuryen for film fra de nordiske land utenom Norge har valgt 23 filmer til å delta i Nordisk konkurranse.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell (dvs. ett rom pr film).

Statistikk: 40 utvalgte filmer fra land i Norden; 18 filmer (45%) med en eller flere kvinner som regissører.


THE SELECTED FILMS IN SCREENING ORDER
Title Director(s) Country Cat Length
 
NOR 1 (Total time: 97 min.) - WEDNESDAY JAN 12
FENCE
(Hegn)
Hilke Rönnfeldt (DEU) DNK Fic. 12 min.
THE EARTH IS A CHILI
(Jorden er en chili)
Even G. Benestad NOR Ani.Doc. 18 min.
YELLOW CROSS MY HEART
(Flaggan)
Inga Kempe,
Elina Sahlin
SWE Fic. 11 min.
FAILED EMPTINESS. TIME Mika Taanila FIN Exp. 14 min.
PINK RIDER Daniel Aguirre SWE Doc. 12 min.
THE SIREN'S SCREAM Aleksandra Niemczyk (NOR, POL) FRA Exp.Fic. 30 min.
 
NOR 2 (Total time: 98 min.) - WEDNESDAY JAN 12
PLAY SCHENGEN Gunhild Enger NOR Fic. 15 min.
EL CENTRO Matti Harju FIN Exp. 7 min.
STORIES FROM THE SHOWER
(Fortellinger fra dusjen)
Teresia Fant (FIN) NOR Doc. 26 min.
CIRCLE OF TRUST
(En cirkel på två)
Victor Nyåker SWE Fic. 16 min.
WHEN THE MOON WAS GIBBOUS Erika Grace Strada (ITA) DNK Ani. 4 min.
HEADWIND
(Motvind)
Jon Vatne NOR Fic. 13 min.
THE LAST DAY
(Viimeinen päivä)
Lauri-Matti Parppei FIN Fic. 17 min.
 
NOR 3 (Total time: 99 min.) - THURSDAY JAN 13
YOU ARE ALWAYS 20 Christer Wahlberg SWE Doc. 15 min.
HAVE A NICE DAY FOREVER Tatiana Delaunay NOR Fic. 21 min.
ARE YOU OK
(Går det bra)
Mattis Ohana Goksøyr NOR Exp. 4 min.
THE HANGMAN AT HOME Michelle Kranot,
Uri Kranot
DNK Ani. 14 min.
SUCCESSFUL THAWING OF MR. MORO
(Lyckad upptining av herr Moro)
Jerry Carlsson SWE Fic. 14 min.
LAILA'S APPLE
(Lailan omena)
Azar Saiyar FIN Doc.Exp. 8 min.
YOUNG Kristian Håskjold (NOR, DNK) DNK Fic. 23 min.
 
NOR 4 (Total time: 96 min.) - THURSDAY JAN 13
SOFIA, LAST SUMMER
(Sofia, en sommer)
Eivind Landsvik NOR Fic. 19 min.
WHAT DYING FEELS LIKE Philip Ullman (SWE) NED Ani.Exp. 9 min.
PLATTFORM Paul Tunge NOR Doc.Exp. 26 min.
THE HUMAN TORCH
(Ihmissoihtu)
Risto-Pekka Blom FIN Exp. 5 min.
ALL DOGS DIE
(Allir Hundar Deyja)
Ninna Pálmadóttir ISL Fic. 17 min.
THE FARCE Anja Petkovic Karlsen,
Vanja Maria Kern Vestenfor
NOR Fic. 6 min.
IN THE SOIL Casper Rudolf Emil Kjeldsen DNK Fic. 14 min.
 
NOR 5 (Total time: 98 min.) - FRIDAY JAN 14
THE BLANKET
(Lakana)
Teppo Airaksinen FIN Fic. 15 min.
HEPATICA 01100100 01100001 01110100 01100001 Terje Tolleshaug NOR Ani.Exp. 5 min.
PUNANI STEAM Emma Pål Brunzell SWE Fic. 15 min.
BUSLINE35A Elena Felici (ITA) DNK Ani. 6 min.
THE WONDERS BENEATH THE SEA Ellen Ugelstad NOR Fic. 18 min.
SHOWER BOYS Christian Zetterberg SWE Fic. 9 min.
BED BUGS
(Veggdyr)
Marlene Lyngstad NOR Fic. 30 min.
 
NOR 6 (Total time: 94 min.) - FRIDAY JAN 14
MANIFESTO
(Manifest)
Ane Hjort Guttu NOR Doc.Exp. 27 min.
ORGIASTIC HYPER-PLASTIC Paul Bush (GBR) DNK Ani.Exp. 7 min.
THE END OF ORIGINALITY Laura Zayan (NOR) DNK Exp.Fic. 10 min.
CARRIER
(Lasti)
Max Ovaska FIN Fic. 23 min.

ADULT WASTELAND

(Frie minutter)

Aleksander Johan Andreassen NOR Doc.Exp.Mus. 7 min.
HIGH SKY LOW LAND
(Alvaret)
Maria Eriksson-Hecht SWE Fic. 20 min.

 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director(s) Country Cat Length
ADULT WASTELAND
(Frie minutter)
Aleksander Johan Andreassen NOR Doc.Exp.Mus. 7 min.
ALL DOGS DIE
(Allir Hundar Deyja)
Ninna Pálmadóttir ISL Fic. 17 min.
ARE YOU OK
(Går det bra)
Mattis Ohana Goksøyr NOR Exp. 4 min.
BED BUGS
(Veggdyr)
Marlene Lyngstad NOR Fic. 30 min.
BUSLINE35A Elena Felici (ITA) DNK Ani. 6 min.
CARRIER
(Lasti)
Max Ovaska FIN Fic. 23 min.
CIRCLE OF TRUST
(En cirkel på två)
Victor Nyåker SWE Fic. 16 min.
EL CENTRO Matti Harju FIN Exp. 7 min.
FAILED EMPTINESS. TIME Mika Taanila FIN Exp. 14 min.
FENCE
(Hegn)
Hilke Rönnfeldt (DEU) DNK Fic. 12 min.
HAVE A NICE DAY FOREVER Tatiana Delaunay NOR Fic. 21 min.
HEADWIND
(Motvind)
Jon Vatne NOR Fic. 13 min.
HEPATICA 01100100 01100001 01110100 01100001 Terje Tolleshaug NOR Ani.Exp. 5 min.
HIGH SKY LOW LAND
(Alvaret)
Maria Eriksson-Hecht SWE Fic. 20 min.
IN THE SOIL Casper Rudolf Emil Kjeldsen DNK Fic. 14 min.
LAILA'S APPLE
(Lailan omena)
Azar Saiyar FIN Doc.Exp. 8 min.
MANIFESTO
(Manifest)
Ane Hjort Guttu NOR Doc.Exp. 27 min.
ORGIASTIC HYPER-PLASTIC Paul Bush (GBR) DNK Ani.Exp. 7 min.
PINK RIDER Daniel Aguirre SWE Doc. 12 min.
PLATTFORM Paul Tunge NOR Doc.Exp. 26 min.
PLAY SCHENGEN Gunhild Enger NOR Fic. 15 min.
PUNANI STEAM Emma Pål Brunzell SWE Fic. 15 min.
SHOWER BOYS Christian Zetterberg SWE Fic. 9 min.
SOFIA, LAST SUMMER
(Sofia, en sommer)
Eivind Landsvik NOR Fic. 19 min.
STORIES FROM THE SHOWER
(Fortellinger fra dusjen)
Teresia Fant (FIN) NOR Doc. 26 min.
SUCCESSFUL THAWING OF MR. MORO
(Lyckad upptining av herr Moro)
Jerry Carlsson SWE Fic. 14 min.
THE BLANKET
(Lakana)
Teppo Airaksinen FIN Fic. 15 min.
THE EARTH IS A CHILI
(Jorden er en chili)
Even G. Benestad NOR Ani.Doc. 18 min.
THE END OF ORIGINALITY Laura Zayan (NOR) DNK Exp.Fic. 10 min.
THE FARCE Anja Petkovic Karlsen, Vanja Maria Kern Vestenfor NOR Fic. 6 min.
THE HANGMAN AT HOME Michelle Kranot, Uri Kranot DNK Ani. 14 min.
THE HUMAN TORCH
(Ihmissoihtu)
Risto-Pekka Blom FIN Exp. 5 min.
THE LAST DAY
(Viimeinen päivä)
Lauri-Matti Parppei FIN Fic. 17 min.
THE SIREN'S SCREAM Aleksandra Niemczyk (NOR, POL) FRA Exp.Fic. 30 min.
THE WONDERS BENEATH THE SEA Ellen Ugelstad NOR Fic. 18 min.
WHAT DYING FEELS LIKE Philip Ullman (SWE) NED Ani.Exp. 9 min.
WHEN THE MOON WAS GIBBOUS Erika Grace Strada (ITA) DNK Ani. 4 min.
YELLOW CROSS MY HEART
(Flaggan)
Inga Kempe, Elina Sahlin SWE Fic. 11 min.
YOU ARE ALWAYS 20 Christer Wahlberg SWE Doc. 15 min.
YOUNG Kristian Håskjold (NOR, DNK) DNK Fic. 23 min.

  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as