English version Utskriftsvennlig  
   
 
Minimalen 2022
 
Hjem
INT: Utvalgte filmer
NOR: Utvalgte filmer
Meld på film
 

 
Minimalen 2021
» Priser 2021
» Katalog 2021 (pdf)
 
Konkurranser & juryer
• INT: Internasjonal konkurranse
• NOR: Nordisk konkurranse
• Multiplié Dansefilm
• Nordenfjeldsk student-konkurranse
• Ettminuttsfilm
Spesialprogram
• Fokus: Barbosa Film
• Ramaskrik presenterer
• Europeiske prisvinnere
• Åpningsforestilling
• Spesialvisning: Popcorngutten
 
Kunnskap & bransje
• Kortdok: Filmvisning
• Kortdok: Seminar
• Kortfilmkonventet
Barn og unge
• Barnimalen
• Ung
• Ettminuttsfilm Ung
Tilstelninger
• Festivalklubb
• Prisutdeling og visning

 

Billetter

Kart

Aktuelt

Om Minimalen

Neste filmpåmelding

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic-Baltic Shorts Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Instagram Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2019 - 2020
  2016 - 2017 - 2018
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 
   
 

INT: Internasjonal konkurranse

Her er de 39 utvalgte filmene som deltar i seksjonen INT under den 34. Minimalen. Filmene blir vist i seks bolker, INT 1 - 6. Filmene i Internasjonal konkurranse kjemper om juryprisen på 1 000 euro og en publikumspris på 500 euro. Merk at filmer fra de nordiske land (inkl. Norge) konkurrerer i seksjonen NOR.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell.

Statistikk: 39 utvalgte filmer fra 30 ulike land utenfor Norden; 44% av filmene regissert av en eller flere kvinner.


THE SELECTED FILMS IN SCREENING ORDER
Title Director(s) Country Cat Length
 
INT 1 (Total: 85 min.) - THURSDAY JAN 13
SOLAR ECLIPSE
(Eclipse)
Alireza Ghasemi (IRN),
Raha Amirfazli (IRN)
FRA Fic. 14 min.
OSTRICH THEORY Simon Ellis GBR Exp. 8 min.
NORTH POLE
(СЕВЕРЕН ПОЛ)
Marija Apcevska MKD Fic. 15 min.
PENN-AR-BED Emma Ramsay FRA Exp. 2 min.
THREE SONGS FOR BENAZIR Elizabeth Mirzaei (USA),
Gulistan Mirzaei (AFG)
AFG Doc. 22 min.
EYES AND HORNS Chaerin Im KOR Ani.Exp. 6 min.
JUPITER RAIN Imanol Ruiz de Lara ESP Fic. 18 min.
 
INT 2 (Total: 86 min.) - THURSDAY JAN 13
HEAVEN REACHES DOWN TO EARTH
(Legodimo Le Kopana Le Lefatshe)
Tebogo Malebogo ZAF Fic. 10 min.
TRANSPARENT, I AM. Yuri Muraoka JPN Doc.Exp. 12 min.
NEON PHANTOM
(Fantasma Neon)
Leonardo Martinelli BRA Fic. 20 min.
DEAN QUARRY - WITH EYES THAT ARE NOT SEEN ARE QUICKLY FORGOTTEN Rachael Jones GBR Doc.Exp. 6 min.
LOVE, DAD Diana Cam Van Nguyen CZE Ani.Doc.Exp. 12 min.
THE SALAMANDER CHILD
(L'Enfant Salamandre)
Théo Degen BEL Fic. 26 min.
 
INT 3 (Total: 85 min.) - FRIDAY JAN 14
THE LAST FERRY FROM GRASS ISLAND Linhan Zhang (Hong Kong) USA Fic. 14 min.
HAPPINESS
(Счастье)
Andrey Zhidkov RUS Ani.Exp. 5 min.
SKINNED Mike Hoolboom CAN Exp.Fic. 9 min.
THROUGH THE HAZE
(Noite Turva)
Diogo Salgado PRT Fic. 14 min.
THERE IS EXACTLY ENOUGH TIME
(Es ist genau genug Zeit)
Virgil Widrich,
Oskar Salomonowitz
AUT Ani. 2 min.
I DON'T FEEL AT HOME ANYWHERE ANYMORE Viv Li (CHN) BEL Doc.Exp. 16 min.
A QUESTO PUNTO Pablo Cotten,
Joseph Rozé
FRA Fic. 25 min.
 
INT 4 (Total: 86 min.) - FRIDAY JAN 14
THE 2 SHOES
(Les 2 Souliers)
Paul Driessen (NED) FRA Ani. 5 min.
PLACES
(Miegamasis rajonas)
Vytaustas Katkus LTU Fic. 11 min.
FREEDOM SWIMMER Olivia Martin-McGuire GBR Ani.Doc. 15 min.
BURROS Jefferson Stein USA Fic. 15 min.
AND THEN THEY BURN THE SEA Majid Al-Remaihi QAT Doc. 13 min.
SQUIB: WHEN ALL OF THIS IS OVER Baz Sells GBR Ani. 2 min.
BRUTALIA, DAYS OF LABOUR Manolis Mavris GRC Fic. 25 min.
 
INT 5 (Total: 84 min.) - SATURDAY JAN 15
ZONDER MEER Meltse Van Coillie BEL Fic. 14 min.
SHADOWS OF YOUR CHILDHOOD Mikhail Gorobchuk RUS Doc. 22 min.
GOOD AND BETTER
(Beseder)
Gil Alkabetz (ISR) DEU Ani.Mus. 4 min.
DISPLACED Samir Karahoda Kosovo Doc. 15 min.
MOTORCYCLIST’S HAPPINESS WON’T FIT INTO HIS SUIT Gabriel Herrera MEX Fic. 10 min.
TITAN Valéry Carnoy BEL Fic. 19 min.
 
INT 6 (Total: 86 min.) - SATURDAY JAN 15
ÜBER WASSER Jela Hasler CHE Fic. 13 min.
TRAIN AGAIN Peter Tscherkassky AUT Exp. 20 min.
NORMAL Julie Caty  FRA Ani. 11 min.
BITCH
(Chienne)
Bertille Z. Estramon (CAN) BEL Fic. 16 min.
YOU ARE NOT A KIWI Maria Saveleva (RUS) EST Ani. 6 min.
AL-SIT Suzannah Mirghani SDN Fic. 20 min.

 

 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director(s) Country Cat Length
A QUESTO PUNTO Pablo Cotten,
Joseph Rozé
FRA Fic. 25 min.
AL-SIT Suzannah Mirghani SDN Fic. 20 min.
AND THEN THEY BURN THE SEA Majid Al-Remaihi QAT Doc. 13 min.
BITCH (Chienne) Bertille Z. Estramon (CAN) BEL Fic. 16 min.
BRUTALIA, DAYS OF LABOUR Manolis Mavris GRC Fic. 25 min.
BURROS Jefferson Stein USA Fic. 15 min.
DEAN QUARRY - WITH EYES THAT ARE NOT SEEN ARE QUICKLY FORGOTTEN Rachael Jones GBR Doc.Exp. 6 min.
DISPLACED Samir Karahoda Kosovo Doc. 15 min.
EYES AND HORNS Chaerin Im KOR Ani.Exp. 6 min.
FREEDOM SWIMMER Olivia Martin-McGuire GBR Ani.Doc. 15 min.
GOOD AND BETTER
(Beseder)
Gil Alkabetz (ISR) DEU Ani.Mus. 4 min.
HAPPINESS
(Счастье)
Andrey Zhidkov RUS Ani.Exp. 5 min.
HEAVEN REACHES DOWN TO EARTH
(Legodimo Le Kopana Le Lefatshe)
Tebogo Malebogo ZAF Fic. 10 min.
I DON'T FEEL AT HOME ANYWHERE ANYMORE Viv Li (CHN) BEL Doc.Exp. 16 min.
JUPITER RAIN Imanol Ruiz de Lara ESP Fic. 18 min.
LOVE, DAD Diana Cam Van Nguyen CZE Ani.Doc.Exp. 12 min.
MOTORCYCLIST’S HAPPINESS WON’T FIT INTO HIS SUIT Gabriel Herrera MEX Fic. 10 min.
NEON PHANTOM
(Fantasma Neon)
Leonardo Martinelli BRA Fic. 20 min.
NORMAL Julie Caty FRA Ani. 11 min.
NORTH POLE
(СЕВЕРЕН ПОЛ)
Marija Apcevska MKD Fic. 15 min.
OSTRICH THEORY Simon Ellis GBR Exp. 8 min.
PENN-AR-BED Emma Ramsay FRA Exp. 2 min.
PLACES
(Miegamasis rajonas)
Vytaustas Katkus LTU Fic. 11 min.
SHADOWS OF YOUR CHILDHOOD Mikhail Gorobchuk RUS Doc. 22 min.
SKINNED Mike Hoolboom CAN Exp.Fic. 9 min.
SOLAR ECLIPSE
(Eclipse)
Alireza Ghasemi (IRN),
Raha Amirfazli (IRN)
FRA Fic. 14 min.
SQUIB: WHEN ALL OF THIS IS OVER Baz Sells GBR Ani. 2 min.
THE 2 SHOES
(Les 2 Souliers)
Paul Driessen (NED) FRA Ani. 5 min.
THE LAST FERRY FROM GRASS ISLAND Linhan Zhang (Hong Kong) USA Fic. 14 min.
THE SALAMANDER CHILD
(L'Enfant Salamandre)
Théo Degen BEL Fic. 26 min.
THERE IS EXACTLY ENOUGH TIME
(Es ist genau genug Zeit)
Virgil Widrich,
Oskar Salomonowitz
AUT Ani. 2 min.
THREE SONGS FOR BENAZIR Elizabeth Mirzaei (USA),
Gulistan Mirzaei (AFG)
AFG Doc. 22 min.
THROUGH THE HAZE
(Noite Turva)
Diogo Salgado PRT Fic. 14 min.
TITAN Valéry Carnoy BEL Fic. 19 min.
TRAIN AGAIN Peter Tscherkassky AUT Exp. 20 min.
TRANSPARENT, I AM. Yuri Muraoka JPN Doc.Exp. 12 min.
ÜBER WASSER Jela Hasler CHE Fic. 13 min.
YOU ARE NOT A KIWI Maria Saveleva (RUS) EST Ani. 6 min.
ZONDER MEER Meltse Van Coillie BEL Fic. 14 min.

Key to the Country codes to be found here >


 

Til topps


  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as