English version Utskriftsvennlig  
   
 
Minimalen 2023
 
Hjem

Minimalen 2023
 
 
Konkurranser & juryer

• INT: Internasjonal konkurranse

Utvalgte filmer & visningstidspkt.

• NOR: Nordisk konkurranse

Utvalgte filmer & visningstidspkt.
• Multiplié Dansefilm
• Nordenfjeldsk student-konk.

• Ettminuttsfilm

Spesialprogram
• Ramaskrik presenterer
• Åpningsforestilling
 
Kunnskap & bransje
• Short Film Studies Symposium
• Nordic Shorts Expo
• Kortfilmkonventet
Barn og unge
• Barnimalen
• Ung
• Ettminuttsfilm Ung
Tilstelninger
• Festivalklubb
• Prisutdeling og visning

 

Frivillige søkes

Billetter

Kart

Aktuelt

Om Minimalen

Neste filmpåmelding

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic-Baltic Shorts Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Instagram Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2022
  2019 - 2020 - 2021
  2016 - 2017 - 2018
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 
   
 

INT: Internasjonal konkurranse

Her er de 40 utvalgte filmene som deltar i seksjonen INT under den 35. Minimalen. Filmene blir vist i seks bolker, INT 1 - 6. Filmene i Internasjonal konkurranse kjemper om juryprisen på 1 000 euro og en publikumspris på 500 euro. Merk at filmer fra de nordiske land (inkl. Norge) konkurrerer i seksjonen NOR.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell.

Statistikk: 40 utvalgte filmer fra 26 ulike land utenfor Norden; 40% av filmene regissert av en eller flere kvinner.


THE SELECTED FILMS IN SCREENING ORDER
Title Director(s) Country Cat Length
 
INT 1 (Total: 87 min.) - THURSDAY JAN 12
SUBURB Miles Jezuita GBR Ani. 4 min.
SAME OLD Lloyd Lee Choi (CAN) USA Fic. 15 min.
SWAN IN THE CENTER (Swan dans le centre) Iris Chassaigne FRA Fic. 25 min.
THE FLYING SAILOR Wendy Tilby, Amanda Forbis CAN Ani. 8 min.
DEER Hadi Babaeifar IRN Fic. 14 min.
GREEN SPACE Jamie Fraser GBR Fic. 21 min.
 
INT 2 (Total: 85 min.) - THURSDAY JAN 12
ALL-INCLUSIVE (Todo Incluido) Duván Duque Vargas (COL) FRA Fic. 20 min.
HER VIOLET KISS Bill Morrison USA Exp. 5 min.
FURTHER AND FURTHER AWAY (Chhngai Dach Alai) Polen Ly KHM Fic. 24 min.
GRANNY'S SEXUAL LIFE Urška Djukić (SVN), Émilie Pigeard (FRA) SVN Ani.Doc. 14 min.
BOOM Gabriel Augerai, Romain Augier, Laurie Pereira de Figueiredo, Yannick Jacquin, Charles di Cicco FRA Ani. 6 min.
NO GHOST IN THE MORGUE Marilyn Cooke CAN Fic. 16 min.
 
INT 3 (Total: 85 min.) - FRIDAY JAN 13
LA ROBE Olga Torrico ITA Fic. 6 min.
LETTER TO A PIG Tal Kantor (DNK) FRA Fic. 17 min.
ON XERXES' THRONE Evi Kalogiropoulou GRC Fic. 15 min.
SOMETIMES I DON'T KNOW WHERE THE SUN (Manchmal weiss ich nicht wo die Sonne) Samantha Aquilino (VEN) CHE Ani.Exp. 4 min.
BACKFLIP NIkita Diakur DEU Ani.Exp. 13 min.
WILL MY PARENTS COME TO SEE ME Mo Harawe AUT, DEU, SOM Fic. 30 min.
 
INT 4 (Total: 88 min.) - FRIDAY JAN 13
PERSONA (각질) Sujin Moon KOR Ani. 7 min.
CASTELLS Blanca Camell Galí (ESP) FRA Fic. 20 min.
STAGING DEATH Jan Soldat (DEU) AUT Exp. 8 min.
BESTIA (Bestia) Hugo Covarrubias CHL Ani. 15 min.
AT LITTLE WHEELIE THREE DAYS AGO Andrew Stephen Lee USA Fic. 18 min.
ZOON Jonatan Schwenk (CHL) DEU Ani. 5 min.
MAN OR TREE Varun Raman, Tom Hancock GBR Exp. 4 min.
DEAR PASSENGERS (Kallid reisijad) Madli Lääne EST Exp. 11 min.
 
INT 5 (Total: 86 min.) - SATURDAY JAN 14
PEACEFUL DAY (Trait Calme) Gabrielle Mouret FRA Ani. 6 min.
ASTERIÓN Francesco Montagner (ITA) CZE Exp. 15 min.
THE RILEY SISTERS Julia Jackman CAN, GBR Fic. 11 min.
ADJUSTING (Prilagođeni) Dejan Petrović SRB Doc. 20 min.
LILITH & EVE Sam de Ceccatty (FRA) GBR Ani. 7 min.
AIRHOSTESS-737 Thanasis Neofotistos GRC Fic. 16 min.
BELLE RIVER Guillaume Fournier, Samuel Matteau, Yannick Nolin CAN Doc. 11 min.
 
INT 6 (Total: 84 min.) - SATURDAY JAN 14
SURUAIKA Vlad Ilicevici, Radu C. Pop ROM Ani. 9 min.
FILE (Parvandeh) Sonia K. Hadad IRN Fic. 20 min.
I REMEMBER IT RAINED Connor Simpson USA Fic. 13 min.
VIRTUAL VOICE Suzannah Mirghani (SDN) QAT Doc. 7 min.
BENZTOWN Gottfried Mentor DEU Ani. 5 min.
SIERRA Sander Joon EST Ani. 15 min.
CHERRIES (Uogos) Vytautas Katkus LTU Fic. 15 min.

 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director(s) Country Cat Length
ADJUSTING
(Prilagođeni)
Dejan Petrović SRB Doc. 20 min.
AIRHOSTESS-737 Thanasis Neofotistos GRC Fic. 16 min.
ALL-INCLUSIVE
(Todo Incluido)
Duván Duque Vargas (COL) FRA Fic. 20 min.
ASTERIÓN Francesco Montagner (ITA) CZE Exp. 15 min.
AT LITTLE WHEELIE THREE DAYS AGO Andrew Stephen Lee USA Fic. 18 min.
BACKFLIP NIkita Diakur DEU Ani.Exp. 13 min.
BELLE RIVER Guillaume Fournier,
Samuel Matteau,
Yannick Nolin
CAN Doc. 11 min.
BENZTOWN Gottfried Mentor DEU Ani. 5 min.
BESTIA
(Bestia)
Hugo Covarrubias CHL Ani. 15 min.
BOOM Gabriel Augerai,
Romain Augier,
Laurie Pereira de Figueiredo,
Yannick Jacquin,
Charles di Cicco
FRA Ani. 6 min.
CASTELLS Blanca Camell Galí (ESP) FRA Fic. 20 min.
CHERRIES
(Uogos)
Vytautas Katkus LTU Fic. 15 min.
DEAR PASSENGERS
(Kallid reisijad)
Madli Lääne EST Exp. 11 min.
DEER Hadi Babaeifar IRN Fic. 14 min.
FILE
(Parvandeh)
Sonia K. Hadad IRN Fic. 20 min.
FURTHER AND FURTHER AWAY
(Chhngai Dach Alai)
Polen Ly KHM Fic. 24 min.
GRANNY'S SEXUAL LIFE Urška Djukić (SVN),
Émilie Pigeard (FRA)
SVN Ani.Doc. 14 min.
GREEN SPACE Jamie Fraser GBR Fic. 21 min.
HER VIOLET KISS Bill Morrison USA Exp. 5 min.
I REMEMBER IT RAINED Connor Simpson USA Fic. 13 min.
LA ROBE Olga Torrico ITA Fic. 6 min.
LETTER TO A PIG Tal Kantor (ISR) FRA Fic. 17 min.
LILITH & EVE Sam de Ceccatty (FRA) GBR Ani. 7 min.
MAN OR TREE Varun Raman,
Tom Hancock
GBR Exp. 4 min.
NO GHOST IN THE MORGUE Marilyn Cooke CAN Fic. 16 min.
ON XERXES' THRONE Evi Kalogiropoulou GRC Fic. 15 min.
PEACEFUL DAY
(Trait Calme)
Gabrielle Mouret FRA Ani. 6 min.
PERSONA
(각질)
Sujin Moon KOR Ani. 7 min.
SAME OLD Lloyd Lee Choi (CAN) USA Fic. 15 min.
SIERRA Sander Joon EST Ani. 15 min.
SOMETIMES I DON'T KNOW WHERE THE SUN
(Manchmal weiss ich nicht wo die Sonne)
Samantha Aquilino (VEN) CHE Ani.Exp. 4 min.
STAGING DEATH Jan Soldat (DEU) AUT Exp. 8 min.
SUBURB Miles Jezuita GBR Ani. 4 min.
SURUAIKA Vlad Ilicevici,
Radu C. Pop
ROM Ani. 9 min.
SWAN IN THE CENTER
(Swan dans le centre)
Iris Chassaigne FRA Fic. 25 min.
THE FLYING SAILOR Wendy Tilby,
Amanda Forbis
CAN Ani. 8 min.
THE RILEY SISTERS Julia Jackman CAN, GBR Fic. 11 min.
VIRTUAL VOICE Suzannah Mirghani (SDN) QAT Doc. 7 min.
WILL MY PARENTS COME TO SEE ME Mo Harawe AUT, DEU, SOM Fic. 30 min.
ZOON Jonatan Schwenk (CHL) DEU Ani. 5 min.

Key to the Country codes to be found here >


 

Til topps


  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as