UTVALG NOR: NORDISK & NORSK KONKURRANSE

Her er de 43 utvalgte filmene som deltar i NOR, Nordisk konkurranse, under den 33. Minimalen. Filmene blir vist i seks bolker, NOR 1 - 6.

Forhåndsjuryen for norske filmer har valgt 21 filmer til å delta både i Norsk og Nordisk konkurranse. Forhåndsjuryen for film fra de nordiske land utenom Norge har valgt 22 filmer til å delta i Nordisk konkurranse.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell (dvs. ett rom pr film) -- men: Av hensyn til Covid19-pandemien kan vi ikke ta imot gjester som ankommer fra utlandet uten å sitte 10 dager i karantene etter ankomst.

NOR-statistikk: 43 utvalgte filmer fra land i Norden; 19 filmer (44%) med en eller flere kvinner som regissører.


THE SELECTED FILMS IN SCREENING ORDER
Title Director(s) Country Cat Length
 
NOR 1 (Total time: 89 min.)
BEAT AROUND THE BUSH
(Slå rundt busken)
Joern Utkilen NOR Fic. 14 min.
WHAT TIME IS Niina Suominen FIN Ani.Exp. 7 min.
THE FANTASTIC Maija Blåfield FIN Doc. 30 min.
WHAT WE FEAR
(Det vi frykter )
Lilja Ingolfsdottir NOR Fic. 15 min.
TINY TALES
(I det små)
Håkon Anton Olavsen NOR Doc. 11 min.
LAST DANCE Ása Helga Hjörleifsdóttir ISL Fic. 12 min.
 
NOR 2 (Total time: 90 min.)
PATENT NR. 314805 Mika Taanila FIN Doc.Exp. 2 min.
DAMN GIRL Kine Lepsøe NOR Fic. 17 min.
SHERGAR Cora mckenna DNK Ani. 7 min.
RIVERBED
(Elveleie)
Sylvelin Måkestad NOR Fic. 15 min.
THE BOUNCER
(Poke)
Aleksi Salmenperä FIN Fic. 11 min.
TO FEATHER, TO WITHER Hanna Hovitie (FIN) HUN Doc.Exp. 20 min.
SOMETHING TO REMEMBER
(Något att minnas)
Niki Lindroth von Bahr SWE Ani. 5 min.
THE AFFECTED
(De Berørte)
Rikke Gregersen NOR Fic. 13 min.
 
NOR 3 (Total time: 91 min.)
HUMAN NATURE Sverre Fredriksen (NOR) NED Ani. 2 min.
WHERE TO LAND Sawandi Groskind FIN Fic. 15 min.
GOOD LUCK
(Lykke til)
Mattis Ohana Goksøyr NOR Fic. 14 min.
BIG MOOD
(Liker stilen)
Bendik Kaltenborn NOR Fic. 20 min.
KILLING SMALL ANIMALS Marcus Svanberg SWE Fic. 11 min.
FOREST
(Skog)
Sive Hamilton Helle (NOR) SWE Fic. 10 min.
PLEASE WAIT
(Vennligst vent)
Hazhir Ibrahimi NOR Doc. 19 min.
 
NOR 4 (Total time: 90 min.)
GRAB THEM
(Grab Them)
Morgane Dziurla-Petit (FRA) SWE Fic. 13 min.
BALLAST Daniel Howlid (NOR) POL Fic. 18 min.
WHAT IS A WOMAN?
(Hva er en kvinne?)
Marin Håskjold NOR Fic. 14 min.
GREETINGS FROM MYANMAR Andreas J. Riiser,
Sunniva Sundby
NOR Doc. 5 min.
THE EXPLOSION OF A SWIMMING RING Tommi Seitajoki FIN Fic. 10 min.
MOTHER DIDN'T KNOW
(Mor visste ingenting)
Anita Killi NOR Ani. 11 min.
WASTELAND Daniel Milton SWE Doc. 19 min.
 
NOR 5 (Total time: 90 min.)
THE MAN AND THE HEAD Nilas Røpke Driessen DNK Ani. 6 min.
TIME PERSPECTIVE Line Klungseth Johansen NOR Exp. 3 min.
ROSANAZI Sunniva Kveum NOR Fic. 20 min.
MY SISTER'S BED Michael Mellemløkken Renjo,
Erik Lundberg
NOR Fic. 14 min.
ON HOLD
(Poikien puhelin)
Laura Rantanen FIN Doc. 20 min.
BLUE HONDA CIVIC Jussi Eerola FIN Exp.Fic. 11 min.
SILENCE Brwa Vahabpour NOR Fic. 16 min.
 
NOR 6 (Total time: 91 min.)
ABSOLUTE STREET jan ijäs FIN Doc.Exp. 4 min.
3 LOGICAL EXITS Mahdi Fleifel DNK Doc. 14 min.
PAPAPA Kerren Lumer-Klabbers (DNK) NOR Fic. 23 min.
SULT Kenneth Karlstad NOR Exp. 4 min.
LAND OF THE FREE
(Du gamla, du fria)
Dawid Ullgren SWE Fic. 11 min.
PIKSELHJERTE Hallvard A. Ulsund NOR Ani. 15 min.
CANARY
(Kanarialintu)
Risto-Pekka Blom FIN Fic. 7 min.
SWIMMER
(Badaren)
Jonatan Etzler SWE Fic. 13 min.

 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

 

Title Director(s) Country Cat Length
3 LOGICAL EXITS Mahdi Fleifel DNK Doc. 14 min.
ABSOLUTE STREET jan ijäs FIN Doc.Exp. 4 min.
BALLAST Daniel Howlid (NOR) POL Fic. 18 min.
BEAT AROUND THE BUSH
(Slå rundt busken)
Joern Utkilen NOR Fic. 14 min.
BIG MOOD
(Liker stilen)
Bendik Kaltenborn NOR Fic. 20 min.
BLUE HONDA CIVIC Jussi Eerola FIN Exp.Fic. 11 min.
CANARY
(Kanarialintu)
Risto-Pekka Blom FIN Fic. 7 min.
DAMN GIRL Kine Lepsøe NOR Fic. 17 min.
FOREST
(Skog)
Sive Hamilton Helle (NOR) SWE Fic. 10 min.
GOOD LUCK
(Lykke til)
Mattis Ohana Goksøyr NOR Fic. 14 min.
GRAB THEM Morgane Dziurla-Petit (FRA) SWE Fic. 13 min.
GREETINGS FROM MYANMAR Andreas J. Riiser,
Sunniva Sundby
NOR Doc. 5 min.
HUMAN NATURE Sverre Fredriksen (NOR) NED Ani. 2 min.
KILLING SMALL ANIMALS Marcus Svanberg SWE Fic. 11 min.
LAND OF THE FREE
(Du gamla, du fria)
Dawid Ullgren SWE Fic. 11 min.
LAST DANCE Ása Helga Hjörleifsdóttir ISL Fic. 12 min.
MOTHER DIDN'T KNOW
(Mor visste ingenting)
Anita Killi NOR Ani. 11 min.
MY SISTER'S BED Michael Mellemløkken Renjo,
Erik Lundberg
NOR Fic. 14 min.
ON HOLD
(Poikien puhelin)
Laura Rantanen FIN Doc. 20 min.
PAPAPA Kerren Lumer-Klabbers (DNK) NOR Fic. 23 min.
PATENT NR. 314805 Mika Taanila FIN Doc.Exp. 2 min.
PIKSELHJERTE Hallvard A. Ulsund NOR Ani. 15 min.
PLEASE WAIT
(Vennligst vent)
Hazhir Ibrahimi NOR Doc. 19 min.
RIVERBED
(Elveleie)
Sylvelin Måkestad NOR Fic. 15 min.
ROSANAZI Sunniva Kveum NOR Fic. 20 min.
SHERGAR Cora mckenna DNK Ani. 7 min.
SILENCE Brwa Vahabpour NOR Fic. 16 min.
SOMETHING TO REMEMBER
(Något att minnas)
Niki Lindroth von Bahr SWE Ani. 5 min.
SULT Kenneth Karlstad NOR Exp. 4 min.
SWIMMER
(Badaren)
Jonatan Etzler SWE Fic. 13 min.
THE AFFECTED
(De Berørte)
Rikke Gregersen NOR Fic. 13 min.
THE BOUNCER
(Poke)
Aleksi Salmenperä FIN Fic. 11 min.
THE EXPLOSION OF A SWIMMING RING Tommi Seitajoki FIN Fic. 10 min.
THE FANTASTIC Maija Blåfield FIN Doc. 30 min.
THE MAN AND THE HEAD Nilas Røpke Driessen DNK Ani. 6 min.
TIME PERSPECTIVE Line Klungseth Johansen NOR Exp. 3 min.
TINY TALES
(I det små)
Håkon Anton Olavsen NOR Doc. 11 min.
TO FEATHER, TO WITHER Hanna Hovitie (FIN) HUN Doc.Exp. 20 min.
WASTELAND Daniel Milton SWE Doc. 19 min.
WHAT IS A WOMAN?
(Hva er en kvinne?)
Marin Håskjold NOR Fic. 14 min.
WHAT TIME IS Niina Suominen FIN Ani.Exp. 7 min.
WHAT WE FEAR
(Det vi frykter )
Lilja Ingolfsdottir NOR Fic. 15 min.
WHERE TO LAND Sawandi Groskind FIN Fic. 15 min.