INT: Internasjonal konkurranse

Her er de 38 utvalgte filmene som deltar i seksjonen INT under den 33. Minimalen. Filmene blir vist i seks bolker, INT 1 - 6. Filmene i Internasjonal konkurranse kjemper om juryprisen på 1 000 euro og en publikumspris på 500 euro. Merk at filmer fra de nordiske land (inkl. Norge) konkurrerer i seksjonen NOR.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell (dvs. ett rom pr film) -- men: Av hensyn til Covid19-pandemien kan vi ikke ta imot gjester som ankommer fra utlandet uten å sitte 10 dager i karantene etter ankomst.

INT-statistikk: 38 utvalgte filmer fra 26 ulike land utenfor Norden; 16 filmer (42%) med en eller flere kvinner som regissør.


THE SELECTED FILMS IN SCREENING ORDER
Title Director(s) Country Cat Length
 
INT 1 (Total: 87 min.)
WITNESS Ali Asgari IRN Fic. 15 min.
SHE WHO WEARS THE RAIN
(Celle qui porte la pluie)
Marianne Métivier CAN Fic. 17 min.
AVERAGE HAPPINESS Maja Gehrig CHE Ani.Exp. 7 min.
IN HER BOOTS Kathrin Steinbacher AUT Ani. 6 min.
TOWARDS EVENING Teymur Hajiyev AZE Fic. 12 min.
THE INVISIBLE BOY James Fitzgerald IRL Fic. 20 min.
WOOD CHILD & HIDDEN FOREST MOTHER Stephen Irwin GBR Ani. 10 min.
 
INT 2 (Total: 91 min.)
DA YIE Anthony Nti GHA Fic. 20 min.
ONCE THE DUST HAS SETTLED
(Une fois la poussière retombée)
Hervé Demers CAN Doc. 15 min.
TOOMAS BENEATH THE VALLEY OF THE WILD WOLVES
(Toomas teispool metsikute huntide orgu)
Chintis Lundgren EST Ani. 18 min.
SON OF SODOM Theo Montoya COL Doc. 15 min.
THE UNSEEN RIVER
(Giòng sông không nhìn thấy)
Phạm Ngọc Lân VNM, LAO Fic. 23 min.
 
INT 3 (Total: 92 min.)
ATHLETICUS: SLED
(Athleticus: Luge)
Nicolas Deveaux FRA Ani. 3 min.
BECOMING ANIMAL
(Virstant žvėrim)
Ieva Sakalyte LTU Fic. 11 min.
EKSTASE Marion Kellmann DEU Exp. 12 min.
LEAVE OF ABSENCE
(Otpusk)
Anton Sazonov RUS Fic. 12 min.
CLEBS Halima Ouardiri CAN Doc. 18 min.
PUSH THIS BUTTON IF YOU BEGIN TO PANIC Gabriel Böhmer GBR Ani. 11 min.
PARADE Yohann Gloaguen FRA Fic. 25 min.
 
INT 4 (Total: 90 min.)
EL REMANSO Sebastián Valencia Muñoz COL Fic. 19 min.
THE WAR FOR FIVE YEARS OLD
(Пятилетняя Война)
Anna Fokin RUS Doc.Exp. 5 min.
CELEBRATION DAY
(Prazdnik)
Nathalia Konchalovsky RUS Fic. 11 min.
SUKAR Ilias El Faris FRA Fic. 10 min.
REVOLYKUS Victor Orozco Ramirez DEU Ani.Doc. 12 min.
GAS STATION Olga Torrico ITA Fic. 10 min.
THE NEWS Lorin Terezi ALB Fic. 23 min.
 
INT 5 (Total: 86 min.)
BAMBIRAK Zamarin Wahdat DEU Fic. 14 min.
MAALBEEK Ismaël Joffroy Chandoutis FRA Ani.Doc. 16 min.
MERAK Dzhovani Gospodinov LUX Doc. 22 min.
TO SONNY Federico Spiazzi,
Maggie Briggs
USA Fic. 19 min.
HOMELESS HOME Alberto Vázquez FRA Ani. 15 min.
 
INT 6 (Total: 90 min.)
THE SILENCE OF THE RIVER
(El silencio del rio)
Francesca Canepa PER Fic. 14 min.
BREAK Levente Kölcsey HUN Fic. 12 min.
THE CHIMNEY SWIFT Frédéric Schuld DEU Ani.Doc. 5 min.
THE END OF SUFFERING
(A PROPOSAL)
Jacqueline Lentzou GRC Fic.Exp. 14 min.
THE VIBRANT VILLAGE Weronika Jurkiewicz POL Doc. 6 min.
DANIEL Claire van Beek NZL Fic. 19 min.
SUN DOG Dorian Jespers BEL Fic. 20 min.

 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director(s) Country Cat Length
ATHLETICUS: SLED
(Athleticus: Luge)
Nicolas Deveaux FRA Ani. 3 min.
AVERAGE HAPPINESS Maja Gehrig CHE Ani.Exp. 7 min.
BAMBIRAK Zamarin Wahdat DEU Fic. 14 min.
BECOMING ANIMAL
(Virstant žvėrim)
Ieva Sakalyte LTU Fic. 11 min.
BREAK Levente Kölcsey HUN Fic. 12 min.
CELEBRATION DAY
(Prazdnik)
Nathalia Konchalovsky RUS Fic. 11 min.
CLEBS Halima Ouardiri CAN Doc. 18 min.
DA YIE Anthony Nti GHA Fic. 20 min.
DANIEL Claire van Beek NZL Fic. 19 min.
EKSTASE Marion Kellmann DEU Exp. 12 min.
EL REMANSO Sebastián Valencia Muñoz COL Fic. 19 min.
GAS STATION Olga Torrico ITA Fic. 10 min.
HOMELESS HOME Alberto Vázquez FRA Ani. 15 min.
IN HER BOOTS Kathrin Steinbacher AUT Ani. 6 min.
LEAVE OF ABSENCE
(Otpusk)
Anton Sazonov RUS Fic. 12 min.
MERAK Dzhovani Gospodinov LUX Doc. 22 min.
MAALBEEK Ismaël Joffroy Chandoutis FRA Ani.Doc. 16 min.
ONCE THE DUST HAS SETTLED
(Une fois la poussière retombée)
Hervé Demers CAN Doc. 15 min.
PARADE Yohann Gloaguen FRA Fic. 25 min.
PUSH THIS BUTTON IF YOU BEGIN TO PANIC Gabriel Böhmer GBR Ani. 11 min.
REVOLYKUS Victor Orozco Ramirez DEU Ani.Doc. 12 min.
SHE WHO WEARS THE RAIN
(Celle qui porte la pluie)
Marianne Métivier CAN Fic. 17 min.
SON OF SODOM Theo Montoya COL Doc. 15 min.
SUKAR Ilias El Faris FRA Fic. 10 min.
SUN DOG Dorian Jespers BEL Fic. 20 min.
THE CHIMNEY SWIFT Frédéric Schuld DEU Ani.Doc. 5 min.
THE END OF SUFFERING (A PROPOSAL) Jacqueline Lentzou GRC Fic.Exp. 14 min.
THE INVISIBLE BOY James Fitzgerald IRL Fic. 20 min.
THE NEWS Lorin Terezi ALB Fic. 23 min.
THE SILENCE OF THE RIVER
(El silencio del rio)
Francesca Canepa PER Fic. 14 min.
THE UNSEEN RIVER
(Giòng sông không nhìn thấy)
Phạm Ngọc Lân VNM, LAO Fic. 23 min.
THE VIBRANT VILLAGE Weronika Jurkiewicz POL Doc. 6 min.
THE WAR FOR FIVE YEARS OLD
(Пятилетняя Война)
Anna Fokin RUS Doc.Exp. 5 min.
TO SONNY Federico Spiazzi,
Maggie Briggs
USA Fic. 19 min.
TOOMAS BENEATH THE VALLEY OF THE WILD WOLVES
(Toomas teispool metsikute huntide orgu)
Chintis Lundgren EST Ani. 18 min.
TOWARDS EVENING Teymur Hajiyev AZE Fic. 12 min.
WITNESS Ali Asgari IRN Fic. 15 min.
WOOD CHILD & HIDDEN FOREST MOTHER Stephen Irwin GBR Ani. 10 min.

Key to the Country codes to be found here >


 

Til topps