UTVALG NOR: NORDISK & NORSK KONKURRANSE

Her er de 44 utvalgte filmene som deltar i NOR, Nordisk konkurranse, under den 32. Minimalen. Filmene blir vist i seks bolker, NOR 1 - 6.

Forhåndsjuryen for norske filmer har valgt 21 filmer til å delta både i Norsk og Nordisk konkurranse. Forhåndsjuryen for film fra de nordiske land utenom Norge har valgt 23 filmer til å delta i Nordisk konkurranse.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell (dvs. ett rom pr film).

NOR-statistikk: 44 utvalgte filmer fra land i Norden; 22 filmer (50%) med en eller flere kvinner som regissører.


THE SELECTED FILMS IN SCREENING ORDER
Title Director(s) Country Cat Length
 
NOR 1 - Wednesday 22 January - 15:00 (Total: 90 min.)
PULSATOR Thor Sivertsen NOR Ani. 5 min.
MY WORLD IN YOURS (Min värld i din) Jenifer Malmqvist SWE Fic. 29 min.
THE ART OF WORKING IN PAIRS Thor Brenne NOR Doc. 11 min.
A FILM (En film) Mårten Nilsson SWE Exp. 4 min.
POOLBOY Margareta F A Orkan NOR Fic. 8 min.
ASHES TO ASHES (Tuhkaksi) Tuuli Teelahti FIN Doc.Exp. 6 min.
SLANGING (Den Gode) Svend Colding DNK Fic. 14 min.
ORIGIN OF MAN (Menneskets opprinnelse) Pjotr Sapegin NOR Ani. 13 min.
 
NOR 2 - Wednesday 22 January - 19:00 (Total: 92 min.)
THE MANILA LOVER Johanna Pyykkö NOR Fic. 27 min.
STANDING STILL Farhad Kalantary NOR Exp. 5 min.
THINGS WE DO - BASED ON A TRUE SITUATION (Saker man gör ibland - Baserat på en verklig händelse) Anna-Karin Örander SWE Fic. 11 min.
OFF THE GRID Vegard Dahle NOR Doc. 13 min.
DEEPNESS OF THE FRY August Niclasen DNK Ani.Exp. 4 min.
REALMS Patrik Söderlund FIN Exp. 20 min.
FUN FACTORY Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor NOR Fic. 12 min.
 
NOR 3 - Thursday 23 January - 17:00 (Total: 90 min.)
POLYFONATURA Jon Vatne NOR Doc. 20 min.
STILL LIVES (Kiirehessä Liikkumatoin) Elli Vuorinen FIN Ani.Exp. 6 min.
WHO TALKS (Ingen Lyssnar) Elin Övergaard SWE Fic. 15 min.
PLASTIC SKIN (Plasthud) Adam Kjær NOR Exp. 16 min.
HER HEAD (Hänen päänsä) Emma Louhivuori FIN Ani. 7 min.
HIDEAWAY (Gjemsel) Marlene Emilie Lyngstad NOR Fic. 11 min.
DOVETAIL Magnús Leifsson ISL Fic. 15 min.
 
NOR 4 - Thursday 23 January - 19:00 (Total: 90 min.)
THE MANCHADOR (مردچادر) Kaveh Tehrani NOR Fic. 20 min.
CRITERIA OF RAPE (Att Våga Säga Våldtäkt) Emelie Kastberg SWE Doc. 10 min.
SUGGESTION OF LEAST RESISTANCE Michelle Kranot (DNK), Uri Kranot (DNK) AUT Ani.Doc.Exp. 6 min.
WIMBLEDON Ernst De Geer NOR Fic. 12 min.
UNTITLED  (BURNED RUBBER ON ASPHALT, 2018) Tinja Ruusuvuori FIN Doc. 20 min.
THE PRACTICE OF LOVE Lasse Marhaug NOR Exp. 10 min.
AWAITING DEATH (I väntan på döden) Lars Vega, Isabelle Björklund SWE Fic. 12 min.
 
NOR 5 - Friday 24 January - 15:00 (Total: 90 min.)
TRAIN ROBBERS (Togrøvere) Martin Walther NOR Doc. 20 min.
SORRY NOT SORRY Julia Thelin SWE Fic. 15 min.
TELL ME Azar Saiyar FIN Doc.Exp. 8 min.
DADDY'S GIRL Julia Lindström NOR Fic. 13 min.
ANIMALS Tue Sanggaard DNK Ani. 6 min.
CLOSE TO ME (Iholle) Joonas Rutanen FIN Fic. 18 min.
TRACES (Sportegn) Ingvild Søderlind NOR Fic. 10 min.
 
NOR 6 - Friday 24 January - 19:00 (Total: 90 min.)
YES-PEOPLE (Já-Fólkið) Gísli Darri Halldórsson ISL Ani. 9 min.
JAMILA Sophie Vuković SWE Fic. 13 min.
PSYCHIC Tova Mozard SWE Doc.Exp. 17 min.
THE TENT (Teltet) Rebecca Figenschau NOR Fic. 17 min.
THE LAMP IN THE CEILING Anette Svane NOR Exp. 8 min.
UNOBJECTIFIED MASTURBATORS (Onanerende subjekter) Andrea Sitara Gran, Marlene Emilie Lyngstad NOR Fic. 10 min.
I AM THE HUMAN THY GOD Risto-Pekka Blom FIN Exp. 5 min.
FARCE (Farse) Robin Jensen NOR Ani. 11 min.

 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director(s) Country Cat Length
A FILM
(En film)
Mårten Nilsson SWE Exp. 4 min.
ANIMALS Tue Sanggaard DNK Ani. 6 min.
ASHES TO ASHES
(Tuhkaksi)
Tuuli Teelahti FIN Doc.Exp. 6 min.
AWAITING DEATH
(I väntan på döden)
Lars Vega, Isabelle Björklund SWE Fic. 12 min.
CLOSE TO ME (Iholle) Joonas Rutanen FIN Fic. 18 min.
CRITERIA OF RAPE
(Att Våga Säga Våldtäkt)
Emelie Kastberg SWE Doc. 10 min.
DADDY'S GIRL Julia Lindström NOR Fic. 13 min.
DEEPNESS OF THE FRY August Niclasen DNK Ani.Exp. 4 min.
DOVETAIL Magnús Leifsson ISL Fic. 15 min.
FARCE
(Farse)
Robin Jensen NOR Ani. 11 min.
FUN FACTORY Lisa Brooke Hansen, Even Hafnor NOR Fic. 12 min.
HER HEAD
(Hänen päänsä)
Emma Louhivuori FIN Ani. 7 min.
HIDEAWAY
(Gjemsel)
Marlene Emilie Lyngstad NOR Fic. 11 min.
I AM THE HUMAN THY GOD Risto-Pekka Blom FIN Exp. 5 min.
JAMILA Sophie Vuković SWE Fic. 13 min.
MY WORLD IN YOURS
(Min värld i din)
Jenifer Malmqvist SWE Fic. 29 min.
OFF THE GRID Vegard Dahle NOR Doc. 13 min.
ORIGIN OF MAN
(Menneskets opprinnelse)
Pjotr Sapegin NOR Ani. 13 min.
PLASTIC SKIN
(Plasthud)
Adam Kjær NOR Exp. 16 min.
POLYFONATURA Jon Vatne NOR Doc. 20 min.
POOLBOY Margareta F A Orkan NOR Fic. 8 min.
PSYCHIC Tova Mozard SWE Doc.Exp. 17 min.
PULSATOR Thor Sivertsen NOR Ani. 5 min.
REALMS Patrik Söderlund FIN Exp. 20 min.
SLANGING
(Den Gode)
Svend Colding DNK Fic. 14 min.
SORRY NOT SORRY Julia Thelin SWE Fic. 15 min.
STANDING STILL Farhad Kalantary NOR Exp. 5 min.
STILL LIVES
(Kiirehessä Liikkumatoin)
Elli Vuorinen FIN Ani.Exp. 6 min.
SUGGESTION OF LEAST RESISTANCE Michelle Kranot (DNK),
Uri Kranot (DNK)
AUT Ani.Doc.Exp. 6 min.
TELL ME Azar Saiyar FIN Doc.Exp. 8 min.
THE ART OF WORKING IN PAIRS Thor Brenne NOR Doc. 11 min.
THE LAMP IN THE CEILING Anette Svane NOR Exp. 8 min.
THE MANCHADOR
(مردچادر)
Kaveh Tehrani NOR Fic. 20 min.
THE MANILA LOVER Johanna Pyykkö NOR Fic. 27 min.
THE PRACTICE OF LOVE Lasse Marhaug NOR Exp. 10 min.
THE TENT
(Teltet)
Rebecca Figenschau NOR Fic. 17 min.
THINGS WE DO - BASED ON A TRUE SITUATION
(Saker man gör ibland - Baserat på en verklig händelse)
Anna-Karin Örander SWE Fic. 11 min.
TRACES (Sportegn) Ingvild Søderlind NOR Fic. 10 min.
TRAIN ROBBERS
(Togrøvere)
Martin Walther NOR Doc. 20 min.
UNOBJECTIFIED MASTURBATORS
(Onanerende subjekter)
Andrea Sitara Gran, Marlene Emilie Lyngstad NOR Fic. 10 min.
UNTITLED
(BURNED RUBBER ON ASPHALT, 2018)
Tinja Ruusuvuori FIN Doc. 20 min.
WHO TALKS
(Ingen Lyssnar)
Elin Övergaard SWE Fic. 15 min.
WIMBLEDON Ernst De Geer NOR Fic. 12 min.
YES-PEOPLE
(Já-Fólkið)
Gísli Darri Halldórsson ISL Ani. 9 min.