English version Utskriftsvennlig    
Minimalen 2018
 
Hjem

Festival 2018

 
  Priser 2017
  Les i katalogen
  » Last ned katalog (pdf)

Delta med film 2018
 

Billetter

Aktuelt

Om Minimalen

Mobil-vennlig

Partner & sponsor


Nettverksmedlemskap:
ISFC
Nordic SFF Network
   
Minimalen på Facebook Minimalen på Twitter Minimalen på Vimeo Minimalen på Flickr
Twitter-oppdateringer nå

Minimalen Kortfilmfestival
 

Arkiv
 
Tidligere festivaler:
  2016 - 2017
  2013 - 2014- 2015
  2010 - 2011 - 2012
  2007 - 2008 - 2009
  2004 - 2005 - 2006
  2001 - 2002 - 2003
  1998 - 1999 - 2000
               1996 - 1997
  1988 til 1995
 

UTVALG NOR: NORDISK & NORSK KONKURRANSE

Her er de 48 utvalgte filmene som deltar i NOR, Nordisk konkurranse, under den 30. Minimalen. Filmene blir vist i sju bolker, NOR 1 - 7.

Forhåndsjuryen for norske filmer har valgt 24 filmer etter å ha vurdert 149 kandidater, disse deltar både i Norsk og Nordisk konkurranse. Forhåndsjuryen for film fra de nordiske land utenom Norge har også valgt 24 filmer, basert på 380 kandidater - disse deltar i Nordisk konkurranse.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell (dvs. ett rom pr film).

NOR-statistikk: 48 utvalgte filmer fra land i Norden; 29 filmer (60%) med en eller flere kvinner som regissører.


 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director Country Cat Length
(A) HOME IN MEMORY
(Till minne av ett hem)
Helena Oest FIN Doc. 24 min.
19 876 STEPS IN AUSCHWITZ/BIRKENAU
(19 876 steg i Auschwitz/Birkenau)
Johanna Bernhardson SWE Doc. 6 min.
ART 35.5 HOURS A WEEK
(Kunst 35.5 timer i uka)
Mariken Kramer,
Eli Eines
NOR Doc. 22 min.
ATELIER Elsa María Jakobsdóttir ISL, DNK Fic. 30 min.
BRANCH (Kvist) Det Sporadiske Filmkollektivet NOR Fic. 3 min.
CAFÉ REFLECTIONS (Kafébetraktninger) Idun Kvasbø NOR Doc. 3 min.
CREAM Lena Ólafsdóttir DNK, ISL Ani. 5 min.
DELAY OF GAME (Pelin viivyttäminen) Mika Taanila FIN Exp. 5 min.
EYE Vegard Dahle NOR Fic. 6 min.
FAMILY LIFE (Familjeliv) Anna-Karin Örander SWE Fic.Exp 19 min.
FANNY Halfdan Ullmann Tøndel NOR Fic. 29 min.
HVALAGAPET Liss-Anett Steinskog NOR Fic. 12 min.
IN A MONTH (Om en måned) Jonas Kærup Hjort DNK Fic. 30 min.
LAST BREATH (Till sista andetaget) Gunnar Bergdahl SWE Fic. 7 min.
MEN IN THE MIRROR Siri Nerbø NOR Doc. 11 min.
MY GAY SISTER (Min homosyster) Lia Hietala SWE Fic. 15 min.
NO MAN IS AN ISLAND Ali Parandian NOR Fic. 28 min.
NOTHING HAPPENS Michelle Kranot,
Uri Kranot
DNK Ani. 12 min.
ODD IS AN EGG (Odd er et egg) Kristin Ulseth NOR Ani. 12 min.
PENELOPE Heta Jäälinoja FIN Ani. 4 min.
PISTOL Andreas Thaulow DNK, NOR Fic. 5 min.
PLACEHOLDER Henna-Riikka Halonen FIN, GBR Exp. 8 min.
POMEGRANATE (Granateple) Brwa Vahabpour NOR Fic. 10 min.
PUSH IT Julia Thelin SWE Fic. 8 min.
RECONSTRUCTION (Rekonstruksjon) Even Hafnor, Lisa Brooke Hansen NOR Fic. 20 min.
ROAD 13 (Väg 13) Kim Sundbeck,
Paolo Iskra
SWE Fic. 7 min.
SALVATION (Frelsun) Thora Hilmarsdottir ISL Fic. 25 min.
SHADOW ANIMALS (Skuggdjur) Jerry Carlsson SWE Fic. 22 min.
SHEET FORT (Lakenfort) Marlene Emilie Lyngstad NOR Fic. 12 min.
SMILE (Smil) Brwa Vahabpour, Fanny Ovesen NOR Fic. 16 min.
SORE EYES FOR INFINITY Elli Vuorinen FIN Ani. 12 min.
STREAM Robin Petre DNK Doc.Exp. 3 min.
STRIM Aleksander Johan Andreassen NOR Fic.Exp. 19 min.
SURVEILLANCE (Overvær) Stian Gledje Bekkvik NOR Exp. 6 min.
TEST 4.1 Stine Gonsholt NOR Ani.Exp. 6 min.
THE BURDEN (Min Börda) Niki Lindroth von Bahr SWE Ani. 14 min.
THE CEILING (Katto) Teppo Airaksinen FIN Fic. 15 min.
THE GLASS PEARL (Glaspärlan) Tommi Seitajoki FIN Fic. 15 min.
THE HUNGER (Gutten er sulten) Kenneth Karlstad NOR Fic. 21 min.
THE ICE HOCKEY FILM BY HEIDI
(Heidin suunnittelema jääkiekkoelokuva)
Hannaleena Hauru FIN Exp. 5 min.
THE SUN MONOPOLY (Solmonopolet) Dimitri Lurie NOR Exp. 8 min.
TO MY CHILDREN Shwan Dler Qaradaki NOR Doc.Exp. 21 min.
WAKE UP ELENA WAKE UP Inga-Wiktoria Påve,
Anders Sunna
SWE Ani. 4 min.
#WATER/KNOWHOWKNOW (#Tjaetsie/Knowhowknow) Sissel M. Bergh NOR Doc.Exp. 18 min.
WEIGHT OF SPRING Erika Calmeyer NOR Fic. 6 min.
WILD BEASTS (Villdyr) Sverre Kvamme NOR Fic. 10 min.
WITH TREES (Waldgeist) Lasse Holdhus DEU, NOR Fic. 12 min.
WOLF (Varg) Frida Kempff,
Erik Andersson
SWE Fic. 12 min.

 
Aktuelt
 
Prisvinnere på Minimalen Kortfilmfestival 2017
Internasjonal konkurranse Beste internasjonale film - Minimalen-troféet og 1000 euro gitt av Minimalen LIMBO av Konstantina Kotzamani [FRA, GRE] The jury were impressed by the pure cinematic power of this film. [+]

Publisert 30.01.2017 13:13

Bli en del av vårt team – bli frivillig i Minimalen
Vi håper du vil være med å skape en flott festival 25. – 29. januar 2017. Som frivillig får du møte andre filmentusiaster og jobbe i et utrolig godt miljø [+]

Publisert 23.11.2016 13:51

Prisvinnere på Minimalen Kortfilmfestival 2016
Internasjonal konkurranse Beste internasjonale film – 1000 EUR gitt av Minimalen ZEPO av César Díaz Meléndez [ESP] Filmen forteller en meningsfylt og uforutsigbar historie på en bemerkelsesverdig nyskapende og dyktig [+]

Publisert 31.01.2016 23:13

Prisvinnere på Minimalen Kortfilmfestival 2015
Norsk konkurranse Forfilm: Forfilm på Trondheim kino i en måned, valgt ut av Trondheim Kino. Hederlig omtale: ALL IN av Line Klungseth Johansen og Øystein Moe Beste forfilm: THE BRIGHT [+]

Publisert 26.04.2015 18:20

Prisvinnere på den 26. Minimalen Kortfilmfestival
Norsk konkurranse Beste forfilm: Forfilm på Trondheim kino i en måned, valgt ut av Trondheim Kino. BYTTEDAGEN (Changing Hands) av Jøran Wærdahl og Vidar Dahl Juryens begrunnelse: Til en vellaget og vakker [+]

Publisert 16.03.2014 17:28

  Samarbeidspartnere:  
  Trondheim kino as