UTVALG NOR: NORDISK & NORSK KONKURRANSE

Her er de 48 utvalgte filmene som deltar i NOR, Nordisk konkurranse, under den 30. Minimalen. Filmene blir vist i sju bolker, NOR 1 - 7.

Forhåndsjuryen for norske filmer har valgt 24 filmer etter å ha vurdert 149 kandidater, disse deltar både i Norsk og Nordisk konkurranse. Forhåndsjuryen for film fra de nordiske land utenom Norge har ogsÃ¥ valgt 24 filmer, basert på 380 kandidater - disse deltar i Nordisk konkurranse.

Alle regissørene er hjertelig inviterte med full akkreditering og tilbud om tre døgn på hotell (dvs. ett rom pr film).

NOR-statistikk: 48 utvalgte filmer fra land i Norden; 29 filmer (60%) med en eller flere kvinner som regissører.


 

THE SELECTED FILMS IN ALPHABETICAL ORDER

Title Director Country Cat Length
(A) HOME IN MEMORY
(Till minne av ett hem)
Helena Oest FIN Doc. 24 min.
19 876 STEPS IN AUSCHWITZ/BIRKENAU
(19 876 steg i Auschwitz/Birkenau)
Johanna Bernhardson SWE Doc. 6 min.
ART 35.5 HOURS A WEEK
(Kunst 35.5 timer i uka)
Mariken Kramer,
Eli Eines
NOR Doc. 22 min.
ATELIER Elsa María Jakobsdóttir ISL, DNK Fic. 30 min.
BRANCH (Kvist) Det Sporadiske Filmkollektivet NOR Fic. 3 min.
CAFÉ REFLECTIONS (Kafébetraktninger) Idun Kvasbø NOR Doc. 3 min.
CREAM Lena Ólafsdóttir DNK, ISL Ani. 5 min.
DELAY OF GAME (Pelin viivyttäminen) Mika Taanila FIN Exp. 5 min.
EYE Vegard Dahle NOR Fic. 6 min.
FAMILY LIFE (Familjeliv) Anna-Karin Örander SWE Fic.Exp 19 min.
FANNY Halfdan Ullmann Tøndel NOR Fic. 29 min.
HVALAGAPET Liss-Anett Steinskog NOR Fic. 12 min.
IN A MONTH (Om en måned) Jonas Kærup Hjort DNK Fic. 30 min.
LAST BREATH (Till sista andetaget) Gunnar Bergdahl SWE Fic. 7 min.
MEN IN THE MIRROR Siri Nerbø NOR Doc. 11 min.
MY GAY SISTER (Min homosyster) Lia Hietala SWE Fic. 15 min.
NO MAN IS AN ISLAND Ali Parandian NOR Fic. 28 min.
NOTHING HAPPENS Michelle Kranot,
Uri Kranot
DNK Ani. 12 min.
ODD IS AN EGG (Odd er et egg) Kristin Ulseth NOR Ani. 12 min.
PENELOPE Heta Jäälinoja FIN Ani. 4 min.
PISTOL Andreas Thaulow DNK, NOR Fic. 5 min.
PLACEHOLDER Henna-Riikka Halonen FIN, GBR Exp. 8 min.
POMEGRANATE (Granateple) Brwa Vahabpour NOR Fic. 10 min.
PUSH IT Julia Thelin SWE Fic. 8 min.
RECONSTRUCTION (Rekonstruksjon) Even Hafnor, Lisa Brooke Hansen NOR Fic. 20 min.
ROAD 13 (Väg 13) Kim Sundbeck,
Paolo Iskra
SWE Fic. 7 min.
SALVATION (Frelsun) Thora Hilmarsdottir ISL Fic. 25 min.
SHADOW ANIMALS (Skuggdjur) Jerry Carlsson SWE Fic. 22 min.
SHEET FORT (Lakenfort) Marlene Emilie Lyngstad NOR Fic. 12 min.
SMILE (Smil) Brwa Vahabpour, Fanny Ovesen NOR Fic. 16 min.
SORE EYES FOR INFINITY Elli Vuorinen FIN Ani. 12 min.
STREAM Robin Petre DNK Doc.Exp. 3 min.
STRIM Aleksander Johan Andreassen NOR Fic.Exp. 19 min.
SURVEILLANCE (Overvær) Stian Gledje Bekkvik NOR Exp. 6 min.
TEST 4.1 Stine Gonsholt NOR Ani.Exp. 6 min.
THE BURDEN (Min Börda) Niki Lindroth von Bahr SWE Ani. 14 min.
THE CEILING (Katto) Teppo Airaksinen FIN Fic. 15 min.
THE GLASS PEARL (Glaspärlan) Tommi Seitajoki FIN Fic. 15 min.
THE HUNGER (Gutten er sulten) Kenneth Karlstad NOR Fic. 21 min.
THE ICE HOCKEY FILM BY HEIDI
(Heidin suunnittelema jääkiekkoelokuva)
Hannaleena Hauru FIN Exp. 5 min.
THE SUN MONOPOLY (Solmonopolet) Dimitri Lurie NOR Exp. 8 min.
TO MY CHILDREN Shwan Dler Qaradaki NOR Doc.Exp. 21 min.
WAKE UP ELENA WAKE UP Inga-Wiktoria Påve,
Anders Sunna
SWE Ani. 4 min.
#WATER/KNOWHOWKNOW (#Tjaetsie/Knowhowknow) Sissel M. Bergh NOR Doc.Exp. 18 min.
WEIGHT OF SPRING Erika Calmeyer NOR Fic. 6 min.
WILD BEASTS (Villdyr) Sverre Kvamme NOR Fic. 10 min.
WITH TREES (Waldgeist) Lasse Holdhus DEU, NOR Fic. 12 min.
WOLF (Varg) Frida Kempff,
Erik Andersson
SWE Fic. 12 min.